ЛЬВІВ (LEMBERG) – столиця Галичини та головне місто Західної України. У давнину – одне з найбільших міст Галицько-Волинського князівства, у Франкові часи – центр коронного краю Австро-Угорської імперії – Королівства Галичини та Володимирії (Волині).

Львів – це місто Івана Франка. Тут він прожив 40 із неповних 60 років свого життя. Тут навчався в університеті, працював у бібліотеках та редакціях часописів, відпочивав у каварнях та рестораціях і навіть сидів у тюрмах. Тут він збудував родинну віллу, ростив своїх дітей і зрештою здобув вічний спочинок на Личаківському цвинтарі.

Та передусім Львів – це місто Франкової творчості, Франкової любові, Франкового серця.

ЛІПІК і ЛОВРАН – курортні міста в Хорватії (перше – в Славонії, друге – на Істрії, на узбережжі Адріатичного моря), де лікувався Франко в час важкої хвороби (ревматоїдного поліартриту, що спричинив параліч обох рук та передчасну смерть). На початку ХХ століття ці містечка були відомими лікувальними й відпочинковими центрами Австро-Угорщини, куди приїздили недужі з цілої імперії. Ліпік славився термальними та мінеральними водами, а Ловран – м’яким середземноморським кліматом та цілющим повітрям.