ДРОГОБИЧ – місто на Львівщині, центр видобування та переробки солі, нафти та озокериту. Це місто Франкової юності, де минули роки його навчання у школі отців-василіян та гімназії імені Франца Йосифа I. Ім’я Франка сьогодні носить Дрогобицький університет.

Дрогобич – також мала батьківщина Юрія Дрогобича (Котермака), українського вченого-астронома та філософа епохи Відродження, ректора Болонського університету, та Бруно Шульца, польського письменника-модерніста і художника-графіка єврейського походження.

DOCTOR UNIVERSALIS (з латинського універсальний доктор) – почесний титул вченого всебічних зацікавлень і знань; у Середньовіччі так називали Альберта Великого. В українській історії це визначення з повним правом можна застосувати до Івана Франка. Недаремно ще за життя його називали “академією наук” та “університетом” в одній особі.

Франків універсальний ідеал людини – «цілий чоловік» – цілісна, всебічно й гармонійно розвинута особистість, з високими замислами і глибокими почуттями, соціально активна й чуйна до чужого болю.