СПОРТ (з давньофранцузької – дозвілля, розвага) – гра, змагання за певними правилами.
У Франковій родині культивувалося гасло «В здоровому тілі – здоровий дух», і прикладом для дітей був батьком, який, окрім ранкових водних процедур, до старості вправлявся гантелями та любив довгі піші походи. Взимку подвір’я садиби заливали водою – і діти мали ковзанку; на лижах і санчатах з’їжджали згори вулицею; навесні влаштовували перегони, ігри та забави.
Заохочення до таких розваг переросло у системне заняття спортом. Франкові діти відвідували заняття із фізкультури (руханки) у спортивному товаристві «Сокола-Батька, займалися гімнастикою, фехтуванням, лижв’ярством, професійно грали у футбол і теніс. Тарас і Петро Франки викладали фізкультуру у гімназіях, написали низку праць із тіловиховання і спорту.
СОФІЇВКА – мальовнича околиця Львова, прилегла до Стрийського парку, де з давніх часів стояв костел Святої Софії. Тут постав родинний дім Франків – нині Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.
ТАРАС ШЕВЧЕНКО (1814–1861) – поет і художник, український геній і пророк.
Франко став фундатором шевченкознавства, присвятивши авторові «Кобзаря» понад 50 окремих студій та упорядкувавши двотомне видання його поетичної спадщини. Перекладав твори Шевченка польською та німецькою.
Вільям ШЕКСПІР (1564–1616) – британський драматург, класик світового театрального мистецтва.
Завдяки Франкові як видавцеві та редакторові вийшли в світ десять Шекспірових драм в перекладі українською Пантелеймона Куліша. Сам Франко переклав трагікомедію “Венецький купець”, фрагменти з драм “Король Лір” і “Буря”, а також 12 Шекспірових сонетів. Українське шекспірознавство почалося від Франкових розвідок, передмов до перекладів та статті “Shakespeare bei den Ruthenen” (“Шекспір в українців”).
Андрей ШЕПТИЦЬКИЙ (1865–1944) – єпископ Української греко-католицької церкви.
Франко і митрополит Андрей зналися особисто, дискутували з нагальних питань, обмінювалися символічними подарунками (книгами). Ці взаємини – приклад порозуміння світської та церковної еліт.
